coaching pedagogiczny ćwiczenia Zakończenie współpracycoaching pedagogiczny ćwiczenia. Zakończenie współpracy odstąpienie oznacza to wypowiedzenie. Znaczący w ostatnim czasie wzrost renomy metodyk zwinnych w tworzeniu rozwiązań informatycznych (agile software development) zmusza do postawienia szeregu b coaching classes pytań o aspekty ustawowe tego rodzaju przedsięwzięć. Umowy dotyczące wzorców opartych na programowaniu iteracyjno-przyrostowym wymagają bowiem uwzględnienia ich specyfiki nie tylko w warstwie organizacji projektu, zarządzania jego realizacja i podziału ról projektowych, tymczasem także w kontekście skutków prawnych, a podobnie zakresu i form zabezpieczeń prawnych każdej ze stron. Realizacja planów informatycznych w oparciu o metodyki zwinne (agile) powoduje koniczność zwrócenia uwagi na specyficzne ryzyka legislacyjne wynikające z przyjętego modelu, także z puntu widzenia zamawiającego, jakże i wykonawcy. Ryzyka te, jakim sposobem i sposoby ich ograniczana na gruncie kontraktowym kształtują się w sposób zdecydowanie różny od specyfiki prawnej klasycznego podejścia kaskadowego (waterfall). Artykuł na tym blogu przeznaczony jest wyjątkowo na rzecz osób praktycznie uczestniczących w przygotowywaniu oraz realizacji projektów związanych z budową albo rozwojem systemów IT, w tym: menedżerów odpowiedzialnych za rozmowy i wykonanie kontraktów IT, osób biorących wkład w negocjowaniu umów dotyczących budowy lub rozwoju systemów informatycznych, koordynatorów nadzorujących realizację projektów IT zgrupowanych z tworzeniem oprogramowania, prawników wewnętrznych producentów, dystrybutorów i użytkowników oprogramowania. Skąd wziął się agile. Agile vs waterfall – w czym inny, a w czym podobny. Aktualna praktyka kontraktów agile. Charakter umowy agile. Czy charakter umowy ma znaczenie ? Umowa o dzieło, umowa o świadczenie usług, umowa mieszana. Umowa ramowa i umowy wykonawcze. Przedmiot umowy agile. Czym jest sprint w metodyce scrum ? (dla prawnika). Sprinty a zwieńczenie umowy. Definiowanie obszaru sprint. Zlecanie realizacji sprintu. Zmiany w trakcie sprintu procedury kontroli zmian. Realizacja umowy agile. Kluczowa rola personelu i jakże ją zagwarantować w umowie agile. Współpraca zamawiającego jak ją zaprezentować w umowie ? Testowanie i odbiory rezultatów prac. Zakres i normy odpowiedzialności wykonawcy za prace i ich efekt. Jak pilnować budżetu ? wynagrodzenie w umowach agile. Agile a prawa autorskie oraz jakże uniknąć vendor lock-in. Zakończenie współpracy. Odstąpienie czyli wypowiedzenie ? Zasady rozliczeń – co na to kodeks, a co umowa. Rozwiązanie umowy a efekty prac w toku. Exit plans – jakim sposobem je definiować, jak je realizować

Komentarze: 4


noavatar.png
vademecum specjalisty 2019-12-11

Bardzo ciekawe informacje! Idealne, czego szukałem! "... przeszkody nie istnieją do poddania się, ale tylko do złamania". przez Adolf Hitler.

noavatar.png
Marianna Luborze 2019-12-15

Bardzo dobra informacja pisemna. To będzie cenne dla każdego, kto go użyje, jak mnie. Nadal robić to, co robisz - oczekujesz więcej postów.

noavatar.png
gdzie sprawdzić czy spółka ogłosiła upadłość 2019-12-30

Doskonałe przeczytanie, po prostu przekazałem to przyjacielowi, który prowadził badania nad tym. I rzeczywiście kupił mi lunch, ponieważ znalazłem go dla niego uśmiechem. Pozwolę sobie powtórzyć to: Dziękuję za lunch! "Mamy dwa uszy i jedno usta, aby móc posłuchać dwa razy więcej niż mówimy". przez Epictetus.

noavatar.png
Paweł Dymlang trener z prawa podatkowego 2020-05-17

Wspaniałe obrazy! To jest typ informacji, które mają być udostępniane w internecie. Dygresja w Google nie polega już na umieszczaniu tej górnej części wydawniczej!

Najnowsze artykuły:

Top